A Határtalanul! Külhoni tanulmányi kirándulási program nyílt pályázati felhívást hirdetett a határon túli magyarsággal kapcsolatos ismeretek bővítésére. A pályázat célja: a magyarországi közoktatási intézményekben 7. évfolyamon tanuló diákok Románia, Szlovákia, Szerbia, Ukrajna, Szlovénia vagy Horvátország magyarlakta területire irányuló tanulmányi kirándulások támogatása. Iskolánk pályázatát a bírálók elfogadták, ennek keretében került sor 2014. október 6–10. között a hetedik évfolyam erdélyi tanulmányi kirándulására.
Október 6-án indult iskolánk két osztálya (7.a és 7.b) öt pedagógussal és egy idegenvezetővel a Határtalanul pályázaton nyert ötnapos tanulmányi útra. Nagyváradon meglátogattuk a Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnáziumot, ahol a tanulókkal közösen megemlékeztünk az aradi vértanúkra és az 1948/49-es szabadságharcra. Az ünnepély után kölcsönösen bemutattuk egymásnak Szegedet és Nagyváradot.
Délután megálltunk a Királyhágón, Erdély kapujában. Hamarosan megérkeztünk a Tordai-hasadékhoz, ahol a sziklák közötti túra során Szent László legendáival ismerkedtünk.
Szálláshelyünkön – Tordatúron – megnéztük a református katolikus templomot, majd kisétálunk a gyönyörű kilátást nyújtó Túri-hasadék tetejére. A második napon Szovátára látogattunk, ahol a világ legnagyobb, Európa egyetlen heliotermikus, sós és meleg vizű Medve-tó körül sétálhattunk.
A parajdi sóbarlangban tett séta után ajándékokat adtunk át Böjte Csaba ferences szerzetes nevével fémjelzett Dévai Szent Ferenc Alapítvány képviselőjének.
Erdély egyik legszebb útján, a Bucsin-tetőn keresztül haladtunk Gyergyószentmiklósra. Az ottani kollégiumban töltöttük a második és a harmadik éjszakánkat.
Másnap egy esztenánál megismerkedtünk a nomád körülmények közt önellátásra berendezkedő, állattartást folytató székelyekkel. Megkóstoltuk a helyben készült termékeket: a sajtot, túrót és az ordát is.
Gyergyószárhegyen kívülről megtekinthettük a XVII. századi reneszánsz Lázár-kastélyt, híres lakói közül a legismertebbről - Bethlen Gáborról - meséltek nekünk.
Gyönyörködhettünk a ferences kolostor és a hatalmas, kéttornyú, ditrói nagytemplom építészeti csodáiban.
Este Gyergyóújfaluban közös néptáncmulatságon vettünk részt a helyi iskola tanulóival.
A negyedik napon a Keleti-Kárpátok legszebb szurdokvölgyébe, a varázslatos szépségű Békás-szoroshoz majd a Gyilkos-tóhoz utaztunk. Csíkszeredában felkerestünk a helyi magyar nyelvű művészeti iskolát. A városban kívülről megtekintettük Makovecz Imre által tervezett Millenniumi-templomot is.
Nyergestetőn megemlékeztünk az osztrák és orosz csapatokból álló ellenséges hadsereg ellen 1849-ben vereséget szenvedett csekély számú székely seregről. A kisbaconi Benedek Elek-kúriában az író dédunokája, Szabó Réka segítette feleleveníteni a mesemondó emlékét. Leülhettünk Elek apó mellé is, hiszen a közelmúltban felavatott életnagyságú szobra egy padon ülve ábrázolja a Cimbora egykori főszerkesztőjét.
Szárhegy határában lévő Tatárdombnál a székelyek és tatárok (moldvaiak) közötti csatározásokat idéztük fel.
Barót felé vettük az irányt, ott töltöttük a negyedik éjszakánkat.
Az utolsó napunkon Farkaslakán a székely himnusszal tisztelegtünk Tamási Áron sírja előtt.
Megismerkedtünk a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Gimnázium 7. osztályos diákjaival. Ők a székely fővárost, az egykori Székelyvásárhelyet, mi pedig szűkebb hazánkat mutattuk be.
Megnéztük a XVII. század első felében épült várat és annak gótikus stílusban épült vártemplomát. Itt választották az erdélyi rendek II. Rákóczi Ferencet fejedelmükké.
Utunk utolsó állomása Körösfő volt. A településen áthaladó út mentén a házak előtt kirakodóvásár működik, itt emléktárgyakat vásárolhattunk. Este későn, 22.30 órakor érkeztünk Algyőre.
Mindenki nagyon jól érezte magát. Sokat tanultunk az út során Erdélyről, „a kisebbik haza” történelméről, a hagyományok tiszteletéről, anyanyelvünk megbecsüléséről.
A Komp utca tovább szépült, hiszen új kocsibejárók készültek el. A Géza utca páratlan oldalán is teljes hosszában elkészült az új járda. A munka azonban nem áll meg. Az önkormányzat önerőből elkezdte a Csónak utcában is a járdaépítést és az árkok burkolását.
Budapesten rendezték meg az idei Utánpótlás Kick-box Világbajnokságot, ahová 65 ország több mint 3000 nevezése érkezett. Kiss Levente, az Algyői Sportkör ITF Taekwon-do Szakosztály mestere, a szegedi Combat „D” SC színeiben, a magyar válogatott tagjaként, két kategóriában is elindult a megmérettetésen.
Algyő Nagyközség Önkormányzata, mint haszonbérbe adó, az Algyő Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének hatályos vagyonrendelete alapján, az alábbiakban részletezett, Algyő Nagyközség Önkormányzatának kizárólagos tulajdonát képező ingatlanok haszonbérbe adása céljából licitálásos eljárást indít.
Algyő Nagyközség Képviselő-testülete 2024. évben adományozni kíván „Év algyői jó tanulója - jó sportolója” ; „Év algyői ifjúsági sportolója” ; „Algyő sportreménysége” ; „Az év algyői diák sportcsapata”, illetve ”Az év algyői utánpótlás edzője” elismerő oklevelet.
Algyő Nagyközség Önkormányzata pályázatot hirdet Algyő, Kosárfonó utca 16/8. számú lakásingatlan kedvezményes használatára.