Multifunkcionális sportlétesítményt adott át pénteken Kiss-Rigó László megyés püspök és Molnár Áron polgármester. Az algyői az ország száztizedik ovifocipályája.
Öröm látni, ahogy Algyő nagyközség és sportja évről évre fejlődik, folyamatosan a jövőre gondolva, a jövőt építve. Pénteken újabb fontos állomáshoz érkeztek, amikor is minden igényt kielégítő, európai színvonalú ovifocipályát avattak az Algyői Szivárvány Óvodában. Az új, multifunkcionális létesítményben nemcsak focizhatnak, de kosárlabdázhatnak, kézilabdázhatnak is a gyermekek, sőt, a nevelési intézmény kínálatát ősztől az ovitenisz és az ovitollas is színesítheti.
140 pálya épül, újabb 85-öt terveznek
Az Ovi-Foci Közhasznú Alapítványt képviselő Takács Tímea beszámolt róla, négy év alatt immár a száztizedik pályát adják át az országban, jelen programjuk végén ez a szám száznegyvenre emelkedik, de további nyolcvanöt pálya építését is tervbe vették. Ezekkel a fejlesztésekkel nemcsak az utánpótlássportot szolgálják, de azt is, hogy minél kisebb korban már intézményi keretek között megtörténhessen a gyermekek napi mozgásfoglalkoztatása.
Az ünnepségen Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyés püspök, a Magyar Labdarúgó-szövetség Csongrád megyei társadalmi elnöke emlékeztetett, aki fát ültet, iskolát, óvodát, templomot épít, az a jövőnek dolgozik. Hozzátette, az ovifocipálya a bizonyíték rá, hogy az algyőiek az átlagnál jóval nagyobb elánnal építik a jövőt. Testi-lelki és közösségi élményeket kívánt azoknak, akik az új grundot használják, és megáldotta a pályát.
Nem a győzelem a fontos, hanem a fejlődés
Molnár Áron, a nagyközség polgármestere kiemelte, utak, járdák, épületek építésével is előreléphet egy település, de hite szerint csak akkor lesz igazán élő, ha ott fejleszt, ahol a gyerekek vannak. Az algyői önkormányzat ezt teszi, továbbá az a cél lebeg a szeme előtt, hogy támogassa az oktatási intézményeket és a családokat: jó embereket neveljenek a kicsikből. Úgy fogalmazott, az új pálya fejleszti majd a rajta sportoló fiatalok csapatmunkáját, szolidaritását, elfogadó képességét, egymásért való küzdését, nem az lesz tehát a fontos egy-egy megmérettetés, versengés kapcsán, hogy ki győz, hanem az, hogy a játék és a csapatsport mindenki képességeit tovább javítsa, építse. Bejelentette, az önkormányzat tervei szerint az óvoda a jövőben tornaszobával is bővülhet.
Ozsváth Lászlóné óvodavezető megköszönte a kormányzat, az önkormányzat, a sportági szakszövetségek, az ovifocit felkaroló alapítvány és a vállalkozók összefogását, egyúttal rámutatott, ez a társasági adótörvény által lehetővé tett sporttámogatásoknak köszönhetően létrejött beruházás jól érzékelteti, hogy a társadalom szereti a gyermekeket.
Az eseményen – melyen mások mellett részt vett Nógrádi Tibor, az MLSZ Csongrád megyei igazgatója, valamint az ovifoci alapítvány képviseletében az alapító, az Aranycsapat egykori csillagának fia, ifj. Buzánszky Jenő is – az óvodások színes műsorral, versekkel, táncokkal köszöntötték intézményük új gyöngyszemét.
Az Ovi-Foci Programról
Az MLSZ óvodai országos programjának az a célja, hogy már a legkisebb korosztályt is az egészséges életre, a mozgás szeretetére nevelje, egyúttal biztosítsa a sportoláshoz szükséges optimális feltételeket. Ehhez szorosan kapcsolódik az Ovi-Foci Program.
Buzánszky Jenő, a legendás Aranycsapat egykori tagja 2011 elején megalapította az Ovi-Foci Közhasznú Alapítványt, melynek célja, hogy országszerte, illetve a határon túli magyar lakta területeken, a közszféra támogatásával, valamint a magántőke bevonásával, a lehető legtöbb óvodában biztosított legyen az Ovi-Foci Program elindítása. A két fő cél, hogy az óvodások sportág-specifikus oktatási programját az óvónők egy önálló képzés keretén belül elsajátítsák és a gyermekeket ez alapján, óvodai keretek között oktassák. Másfelől, hogy az ehhez szükséges sportinfrastrukturális beruházások során speciális ovifoci sportpályák létesüljenek az ország minden óvodájában, annak érdekében, hogy a képzés sportfunkcionális feltételei intézményi kereteken belül adottak legyenek, ne kelljen a szülőknek a gyermekeiket külön, többletköltséget vállalva sportoltatni.
A programmal az önkormányzatoknak lehetőségük nyílik arra, hogy kifejezetten az óvodás korosztály számára kifejlesztett korszerű sportlétesítményben (6x12m-es, multifunkcionális sportpálya), szakszerű oktatás keretében biztosítsák a gyermekek számára elengedhetetlen napi mozgást, ezáltal a mozgáskultúrájuk fejlesztését. Az pálya mérete kifejezetten a legkisebbek méretigényeihez igazodik, beruházási költsége az iskolai méretű pályák töredéke, mégis ugyanakkora tömeget képes mozgósítani a sportfoglalkozásokon, mint az iskolások nagyobb pályái.
kapcsolódó anyagok: Fotó galéria az eseményről Algyő facebook oldalán