Cseppfolyós Alföld – Minden cseppje kincs címmel rendezett a Magyarhoni Földtani Társulat Alföldi Területi Szervezete találkozót az algyői Faluházban. A rendezvényen átadták a Révész-díjat is.
Az egész napos programra körülbelül száz résztvevő érkezett, akik ezzel a témával foglalkoznak, ezt tanulták vagy csak érdekli őket a geológia és a föld mélyén rejlő érdekességek. Az előadások címéből is kiderült, hogy az Algyőt is érintő szénhidrogénről, illetve az Alföld felszín alatti vizeiről volt szó a szakmai napon, amelyet Molnár Áron polgármester nyitott meg.
2012-ben volt az első Nosztalgeo rendezvény, amelyet a társulat Algyőn szervezett meg. Tulajdonképpen ez egy országos geológiai találkozó. Az alföldi területi szervezet 1966-ban alakult meg, az algyői olajmező feltárása után. Érdekesség, hogy az 1848-ban Videfalván megalakult Magyarhoni Földtani Társulat az ország legrégebbi tudományos társulata, amely a földtan és rokontudományai művelésével foglalkozó szakembereket fogja össze.
„Ez egy nagyon jó alkalom a találkozásra, hiszen előadásokat hallgathatnak meg a részvevők, megvitathatják azokat, kérdéseket tehetnek fel és egy finom halászléből és túrós csuszából álló ebédet is elfogyaszthatnak együtt a téma érdekeltjei” – mondta el Kiss Balázs, az alföldi területi szervezet vezetőségi tagja.
Az idei esemény különlegessége az volt, hogy átadták a Révész-díjat. Ez a 45 évet az algyői olajiparban töltött el Révész István geológus tiszteletére létrehozott kitüntetés, amelyet a Magyarhoni Földtani Társulat azon tagjainak adományoznak, akik az Alföld kutatása terén eredményes tudományos és gyakorlati munkát végeznek, így járulnak hozzá a terület tudományos eredményeinek hazai és nemzetközi megismertetéséhez. A díjat minden évben egy „már régóta fiatal” kollégának ítélik oda szavazás útján.
„Most Török Józsefné nyugdíjas kolléga kapta, aki vegyészként dolgozott az olajiparban itt Algyőn, illetve Iványosi Szabó András, a Kiskunsági Nemzeti Park korábbi igazgatója, Szegeden végzett geológus vehetite át tőlünk a díjat” – mesélte Kiss Balázs.
A szakmai fórum nyilvános rendezvény, minden érdeklődőt szeretettel vártak a szervezők, csupán egy regisztrációt kellett kitölteni hozzá. Az olajjal és a vízzel foglalkozó cégek, egyetemi tanárok és hallgatók is látogatják minden évben a rendezvényt, amely sajnos a tavalyi évben a járvány miatt elmaradt, így idén dupla erővel készültek mind a szervezők és az előadók.
forrás: Algyői Hírmondó
Csongrád-Csanád Vármegye Önkormányzata „Identitástudat erősítése Csongrád-Csanád vármegyében” című projekt keretében igyekszik elősegíteni a hátrányos helyzetű lakosság (gyermekek, idősek, fogyatékkal élők, nők romák, mélyszegénységben élő) felzárkózását, a szolgáltatásokhoz való egyenlő esélyű hozzáférés biztosítását...
A Kastélykert utca felújítása során a szerdai és csütörtöki napon (2025.04.16-17.) a Vállalkozó elkezdi az aszfalt kötőréteg beépítését.
Újfajta mozgásforma várja az érdeklődőket a Faluházban. Bár az 50 év feletti korosztályt érinti a foglalkozás, nemcsak szeniorokat vár Pataki Sándorné Marika, akivel erről a tánc fajtáról beszélgettünk.
Április 5-én indult el a gyermekhorgász szakkörünk az algyői horgásztavak partján. A GYEVIÉP NPKft., az Algyői Természetvédő Horgászegyesület, Sarok Krisztián e.v., a Tiszai Horgászbolt és a lelkes szülők együttműködésének eredménye: horgászat, vízpart, mosolygó gyerekek, természet, jó hangulat, formálódó közösség!
Március során több tornán és rendezvényen is részt vettek, minden alkalommal bizonyítva tehetségüket és kitartásukat.