Algyő
...a Tisza virága

Már a beharangozóban megírtam, sőt Almási Dóri a makói meccs után is jelezte, nem vár könnyű meccs Rájuk a Szeghalom ellen. Nos, igazunk lett, sajnos. Ha van, amitől egy edző retteg, a borzasztó kezdés. Sajnos ez most bejött, a 18 percben 1-9 állt az eredményjelzőn. Ehhez képest a félidei mínusz öt, üdítő. A legközelebb az 51. percben voltunk Hozzájuk (24-27), de megfordítani nem sikerült az eredményt. A vendégek bajnokesélyeshez méltóan nyertek.

FKSE-Algyő- Szeghalmi NKC 27-31 (10-15)

Algyő, 80 néző, vezette Fogl, Szarvas.
FKSE: Szabadkai- FEJES 12/5, Ágoston, Korom 1, Simon 3, Dudás 1, Sávai 1. Csere: KONCZ (kapus) MIRCSE 6/1, Benák 2, Koltai, Igaz, Balog 1, Túri. Edző: Almási Dóra
Kiállítások: 10 ill. 14 perc. Hétméteresek: 9/6 ill. 6/6.
Almási Dóra: - Hullámzó volt a játékunk. Nem hittük el, hogy nyerni tudunk a listavezető ellen. A pontatlan passzokkal „elvettük magunktól” a két pontot. Balogh Panna játékának örültem.

A felnőtt meccsen a mieink voltak az esélyesek, s ezt hozták is nagy különbségű győzelemmel. Igaz ebben az is közrejátszott, hogy a 21. percben 15-6-os hazai vezetésnél kiállították a vendégek egyetlen kapusát, Varga Tímeát, s onnan mezőnyjátékos védett. Ez persze nem kisebbíti a mieink győzelmét, Akiknek már csak már csak négy lépést kell megtenniük, álmaik beteljesedéséhez. Igaz a nyolc megszerezhető pontból öt is elég, de mint tudjuk, „megszorították a sisak szíjukat” a lányok.

FKSE-Algyő - Szeghalmi NKC 46-27 (24-13)

FKSE: Dávid D.- FARAGÓ 6, VELKY 8, KOZMA 4, DÁVID ZS. 6, Draxler 5/1, Aracsi 2. Csere: Aradi (kapus) FEJES 6, Vér 4, Hódi 1, Dankó 1/1, Dudás, Molnár 2/1, Csányi 1. Edző: Arany Zoltán.
Kiállítások: 6 ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/4 ill. 8/5.
Arany Zoltán: - Egy kellemes szombat délutáni kikapcsolódás volt ez a mai mérkőzés. A lányok mindig tudnak meglepetést okozni számomra, a legjobb teljesítményt a jobb szélsők nyújtották.